flag Судова влада України

ПОРЯДОК оцінювання учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву “Нова еліта нації”.

Додаток 3

 

(до інформації від 25.04.2012)

 

 

 

порядок

 

оцінювання учасників конкурсу з добору кандидатів

 

до Президентського кадрового резерву “Нова еліта нації”

 

 

Цей Порядок розроблено на виконання вимог п. 5  Указу Президента України «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» від 5 квітня 2012 року № 246/2012 та з метою реалізації положень підпункту 3) п. 8 підпункту 9) п. 12, та пп. 6, 9, 14, 15, 16 Положення про Президентський кадровий резерв, затвердженого згаданим Указом, для гарантування об’єктивного, прозорого та неупередженого добору кандидатів.

 

І. Загальні положення

1. Оцінювання учасників конкурсу проводиться з метою визначення рівня їх професійної компетентності (професійних знань і  вмінь, професійних та особистих якостей, досвіду управлінської роботи), вмотивованості та здатності до професіонально-особистісного самовдосконалення, самореалізації та зростання. Результатом оцінювання є формалізована рейтингова характеристика, що складається з оцінок досвіду роботи та освітньо-кваліфікаційного рівня, рівня володіння загальними, спеціальними знаннями, вміннями, навичками, а також аналітичних, організаторських здібностей та лідерських, морально-психологічних і ділових якостей.

Для досягнення цілей цього порядку терміни вживаються в такому значенні:

Знання – основні закономірності предметної галузі, які дають особі змогу вирішувати професійні та інші завдання, а саме: факти, поняття, правила, оцінки, взаємозалежності, евристики, стратегії прийняття рішень, тощо;

Спеціальні знання, уміння та навички – знання, уміння та навички, необхідні для діяльності у сферах державного управління, що мають пріоритетне значення для досягнення цілей соціально-економічного розвитку, визначених відповідно до вимог п. 6 Положення про Президентський кадровий резерв;

Рейтинг конкурсанта – індивідуальний цифровий показник, який формується на основі оцінювання його знань, умінь, навичок та особистісних якостей конкурсанта.

2. Цей порядок встановлює послідовність дій під час проведення оцінювання учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» (далі – учасники конкурсу).

3. Відповідно до п. 15 Положення про Президентський кадровий резерв оцінювання учасників конкурсу здійснюється інтерв’ю-центрами, функції яких виконують:

в областях, де утворені регіональні інститути державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Національна академія), – структурні підрозділи цих інститутів, які здійснюють перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій;

в інших областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі – центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

3. Основними етапами оцінювання учасників конкурсу в інтерв’ю-центрах є:

оцінювання тез публічного виступу з презентації власного досвіду реалізації проекту чи ідеї проекту у відповідній пріоритетній сфері державного управління, поданих учасниками конкурсу відповідно до вимог підпункту 9)
п. 12 Положення про Президентський кадровий резерв;

тестування учасників конкурсу на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками;

інтерв'ю з експертами інтерв'ю-центрів з метою оцінювання готовності та здатності застосування інноваційних підходів для вирішення проблем у відповідній пріоритетній сфері державного управління, рівня володіння однією з робочих мов Ради Європи, а також психологічних поведінкових якостей;

формування рейтингових списків учасників конкурсу відповідно до суми отриманих ними балів для передачі територіальним органам Національного агентства України з питань державної служби (далі – Нацдержслужба) відповідно до вимог п. 16 Положення про Президентський кадровий резерв.

4. Для проведення оцінювання учасників конкурсу в інтерв’ю-центрах утворюються експертні комісії згідно з відповідними рекомендаціями Національної академії та за погодженням з територіальними органами Нацдержслужби України.

 

ІІ.  Оцінювання тез публічного виступу

5. Об’єктивність проведення оцінювання забезпечується рівними умовами для всіх учасників конкурсу. Тези публічного виступу мають бути підготовлені та оформлені учасниками конкурсу у відповідності до методичних рекомендацій, розроблених Національною академією та погоджених Нацдержслужбою України.

Методичні рекомендації до підготовки тез публічного виступу оприлюднюються у додатках до оголошення про проведення конкурсу на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України відповідно до положень п. 9 Положення про Президентський кадровий резерв.

6. Тези публічного виступу учасників конкурсу передаються територіальними органами Нацдержслужби для оцінювання до інтерв’ю-центрів разом із сформованими відповідно до вимог п. 14 Положення про Президентський кадровий резерв списками осіб, допущених до конкурсу.

7. Оцінювання тез публічного виступу здійснюється експертами із складу експертних комісій інтерв’ю-центрів відповідно до Методичних рекомендацій з оцінювання учасників конкурсу, розроблених Національною академією та погоджених Нацдержслужбою України (далі – Методичні рекомендації Національної академії).

 

ІІІ. Тестування

8. Тестування проводиться шляхом виконання учасниками конкурсу тестових завдань для визначення рівня знань, які формують основу професійної компетентності,  з питань конституційного права, державного управління та місцевого самоврядування, реалізації Програми економічних реформ та соціальних ініціатив Президента України, нового законодавства про державну службу, антикорупційного законодавства та менеджменту в органах державної влади, ціннісно-духовного розвитку суспільства.

9. Тестування здійснюється за тестовими завданнями, база яких формується Національною академією за погодженням з Нацдержслужбою. Для забезпечення рівних умов тестування проводиться у дистанційному режимі із забезпеченням доступу через Міжрегіональну інформаційно-освітню мережу до відповідного ресурсу Національної академії з комп’ютерного обладнання інтерв’ю-центрів.

10. З метою забезпечення об’єктивності тестування здійснюється під умовним ім’ям учасника конкурсу без передачі мережею його особистих ознак.

Для забезпечення прозорості оцінювання результати тестування учасника конкурсу будуть доступні на робочих місцях інтерв’ю-центрів в темпі сеансу тестування. Копії підсумкових відомостей тестування груп складаються експертними комісіями інтерв’ю-центрів у розрізі умовних імен, присвоєних учасникам конкурсу під час сеансу тестування та передаються до Національної академії.

11. Організація та проведення тестових процедур здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій Національної академії.

 

IV. Інтерв’ю

12. Після тестування учасники конкурсу запрошуються на особисте інтерв’ю з експертами інтерв’ю-центрів для співбесіди.

13. Під час інтерв’ю експертною комісією оцінюються здатність учасника конкурсу до креативного мислення, прийняття ефективних рішень у нестандартних ситуаціях, застосування інноваційних підходів у роботі, вміння вести бесіду на задану тему державною та іноземною мовами, а також комунікаційні здібності та психологічні поведінкові якості.

Оцінювання рівня володіння іноземною мовою здійснюється тільки для робочих мов Ради Європи (англійська або французька). Володіння іншими мовами Євросоюзу оцінюється як додаткова перевага у обсязі до 10% оцінки інтерв’ю.

14. Оцінювання за результатами співбесіди здійснюється згідно з Методичними рекомендаціями Національної академії.

 

V. Формування рейтингових списків

15. Рейтинги учасників конкурсу формуються з урахуванням величин трьох компонентів: сума балів за результатами тестування (40%), оцінка тез публічного виступу (20%) та оцінка за результатами особистого інтерв’ю (40%).

Обрахування рейтингу учасників конкурсу здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій Національної академії.

16. Результати оцінювання учасників конкурсу у вигляді рейтингових списків відповідно до суми отриманих балів інтерв’ю-центрами передаються територіальним органам Нацдержслужби України відповідно до вимог п. 16 Положення про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації».